YAŞAYAN MİRAS VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONELİ, HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ İÇİN ANTALYA’DA BİRARAYA GELDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, her yıl Bakanlık birimlerinin talepleri alınarak hazırlanan hizmet içi eğitimlerle, merkez ve il teşkilatında görevli personelinin mesleki ve kurumsal bilgisini arttırmaya yönelik eğitimler vermeye devam ediyor. 

Bunlardan biri de geniş çaplı bir katılımla 2 Nisan’da Antalya’da başladı. Beş gün sürecek olan eğitime, pek çok şehirden üç yüzü aşkın Bakanlık personeli katılım sağladı. Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ’in açılış konuşması ile başlayan eğitimde beş gün boyunca 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu, Bütçe ve Mevzuat Uygulamaları, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu, 6245 Sayılı Harcırah Kanunu, ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı Protokol Müdürü Sayın Uğur KILIÇ tarafından sunulacak olan Adab-ı Muaşeret ve Protokol Kuralları konulu eğitim seminerleri gerçekleştirilecek. 

Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını yapan Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ, eğitimin insanın yaşamını şekillendiren en önemli unsur olduğu vurgusu yaptı. Eğitime yapılan yatırımın geleceği daha iyi dizayn edeceğini ifade eden Okan İBİŞ, insanın eğitimle doğmadığının, fakat eğitimle yaşayıp geliştiğinin altını çizdi. Eğitimin sadece okul yıllarında kalmayıp, meslek hayatında da devam ettirilmesi gerektiği düşüncesinden hareketle, hem çalışma alanlarına hem de kişisel gelişime olan katkısından ötürü, kurum personelinin hizmet içi eğitimlerden en üst düzeyde faydalanmasını hedeflediklerini ifade eden Okan İBİŞ, Antalya’da gerçekleştirilen hizmet içi eğitimi, diğer illerde de yaygınlaştırarak sürdüreceklerini belirtti.

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, kurum personelinin güncel ve kurumsal hayatında kişisel ve mesleki bilgilerini geliştirerek; teşkilat içinde kurum kültürü ve aidiyet duygusunu pekiştirme hedefiyle her yıl hizmet içi eğitimler düzenlemeyi sürdürüyor. 


  • _DSC0044.JPG
  • _DSC0061.JPG
  • _DSC0085.JPG
  • IOIM3393.JPG
  • KJQC6263.JPG