YAŞAYAN MİRAS VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nce Bir İlk Olarak Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Yönetimde Liderlik ve Motivasyon Konulu Hizmet İçi Eğitim Düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelinin gelişimine ve değişimine katkıda bulunmak için düzenlediği hizmet içi eğitimlerle çalışanlarının yeterliliklerini arttırmayı amaçlıyor. Çok geniş bir yelpazede belirlenen eğitim konuları;  kurum personelinin çalışma yaşantısına rastlayan döneminde davranışlarını, değerlerini geliştirmesi için onlara yeni bilgi ve beceriler kazandırmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2017 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planı’nda yer alan "Yönetimde Liderlik ve Motivasyon " konusunda hizmet içi eğitim bir ilk olarak Anadolu Medeniyetleri Müzesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Bakanlık merkez birimleri, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde görev yapan personele yönelik olarak 26 Aralık 2017 tarihinde 10.00-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilen eğitimi Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şakir ÇINKIR sundu.  

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın KURT’un katıldığı eğitim semineri Anadolu Medeniyetleri Müzesinde gerçekleştirilmesi bakımından bir ilk olma özelliği taşıyor. 1997 yılında İsviçre'nin Lozan kentinde 68 Müze arasında birincilik alarak "Avrupa'da Yılın Müzesi" seçilen, kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi atmosferinde gerçekleştirilen eğitimle, katılımcılara hem Anadolu'nun arkeolojik değerlerini bir arada görme şansı tanınmış hem de kurumsal eğitimlerine akademik düzeyde katkı sağlanmış oldu. 

  • IMG_6993.JPG
  • IMG_6994.JPG
  • IMG_6995.JPG
  • IMG_6996.JPG
  • IMG_6997.JPG
  • IMG_7001.JPG