YAŞAYAN MİRAS VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nce yaygın turizm eğitimleri kapsamında düzenlenen kursları tamamlayan turizm sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nce yaygın turizm eğitimleri faaliyetleri kapsamında düzenlenen eğitimleri tamamlayan turizm sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nce yürütülen, Ankara ilinde hizmet veren otellerde görev yapan 159 sektör çalışanına yönelik Genel Müdürlük bünyesinde çalışan Usta Öğreticiler tarafından verilen “İşbaşı Eğitim Kursları” ve “Kişisel Gelişim Seminerleri”ni tamamlayan kursiyerlerin belgeleri düzenlenen bir törenle verildi.

Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını sunmak için düzenlenen törene Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) ve sektör temsilcileri katıldı. Söz konusu törende, kursiyerler belgelerini Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ’in elinden aldı.

Mesleki Turizm Eğitimi kapsamında verilen “İşbaşı Eğitim Kursları” ve “Kişisel Gelişim Seminerleri”ne katılan 159 turizm çalışanına belgelerini vermek üzere bir araya gelinen törende konuşma yapan Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ, Genel Müdürlük olarak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda talep ettiği eğitimleri gerek yeni projelerle gerekse yaygın eğitim faaliyetleri çerçevesinde sundukları eğitimlerle karşılamaya önem verdiklerini belirtti. Bu alanda çalışan bireyleri turizm sektörüne hazırlamayı, onları sektörün beklentilerine cevap verecek bilgi ve beceri ile donatarak turizm sektörüne kazandırmayı amaçladıklarını ifade eden Okan İBİŞ, bugüne dek 90 binin üzerinde sektör çalışanına ön büro, kat hizmetleri, yiyecek ve içecek servisi, yiyecek üretimi, yöneticilerin eğitici olarak yetiştirilmesi ve ev pansiyonculuğu eğitimlerini içeren mesleki turizm eğitimleri sunup ve belgelendirme hizmeti sağladıklarını ifade etti.

23 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenen işbaşı eğitim kurslarında, ön büro eğitiminden 34, yiyecek ve içecek servisi eğitiminden 25, kat hizmetleri eğitiminden 32, yiyecek üretimi eğitiminden 18, yöneticileri eğitici olarak yetiştirme eğitiminden 14 ve kişisel gelişim seminerlerine katılan 36 çalışan olmak üzere toplan 159 kursiyer katılım ve başarı belgesi almaya hak kazandı.

Konuşmalarının ardından eğitimlere katılan 159 sektör çalışanına sertifikaları sunularak fotoğraf çektiren Okan İBİŞ, kursiyerlerin almaya hak kazandıkları başarı ve katılma belgelerinin mesleki kariyerlerine, gelişimlerine ve çalışma hayatlarına katkı sağlayacağına olan inancını bildirerek, insanın eğitimle doğmasa da, eğitimle gelişip yaşadığını, bu nedenle eğitimin insan hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu sözlerine ekledi.

  • Turizm Sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.
  • Turizm Sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.
  • Turizm Sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.
  • Turizm Sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.
  • Turizm Sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.
  • Turizm Sektörü çalışanlarına sertifikaları verildi.